Product information
| EAN | 0088381700979 |
| Product number | MKT0057 |
| Weight (kg) | 0.039 |
| From (quantity) | 1 units |
| Number of packages in outer carton | units |
| Number of packages on the pallet | 6048 units |
Makita original: P-70415
Hose adapters with an external diameter of 35 mm and an internal ribbed connection for in or over a machine dust extraction adapter. This adapter fits directly on the 27 mm hose or on swivel connector W63509.
Suitable for:
Makita 446L
Makita 446LX
Makita 447L
Makita 447LX
Makita 447M
Makita 447MX
Makita DK0025
Makita DK1169
Makita DK1174
| EAN | 0088381700979 |
|---|---|
| Original number | P-70415 |
| Intrastat | 85087000 |
| Country of Origin | NL |
| RRP | 20.99 |
| Net weight (kg) | 0.029 |
| Gross Weigth (kg) | 0.039 |
| Packaging length | 13,5cm |
| Packaging width | 5cm |
| Packaging height | 4,5cm |
| Number of packages per shipping box | 252 |
| Number of packages on the pallet | 6048 |
| Color |
Black
|
| Connection A |
25mm
|
| Connection B |
35mm
|
| Material |
Plastic
|