Product information
| EAN | 0088381370356 |
| Product number | MKT0009 |
| Weight (kg) | 0.024 |
| From (quantity) | 1 units |
| Number of packages in outer carton | units |
| Number of packages on the pallet | 5256 units |
Makita Origineel: 195548-6
Coupling adapter with a connection for hose adapters with an inner diameter of 38 mm. This then fits on machines with a dust extraction adapter with an inner diameter of 25 mm (here you slide the adapter into the dust extraction adapter) or an outer diameter of 22 mm (here you slide the adapter over the vacuum cleaner adapter).
Suitable for:
Makita DK0022
Makita DK0023
Makita DK0024
Makita DK0034X
Makita DVC260ZX
Makita VC1310LX1
Makita VC2211MX1
Makita VC2510LX1
Makita VC3210LX1
Makita VC3211MX1
| EAN | 0088381370356 |
|---|---|
| Original number | 195548-6 |
| Intrastat | 85087000 |
| Country of Origin | NL |
| RRP | 16.49 |
| Net weight (kg) | 0.018 |
| Gross Weigth (kg) | 0.024 |
| Packaging length | 8,8cm |
| Packaging width | 3,6cm |
| Packaging height | 3,6cm |
| Number of packages per shipping box | 219 |
| Number of packages on the pallet | 5256 |
| Color |
Black
|
| Connection A |
22mm
,
25mm
|
| Connection B |
38mm
|
| Material |
Plastic
|