Product information
| EAN | 0088381700962 |
| Product number | MKT0055 |
| RRP | € 18.99 |
| Weight (kg) | 0.112 |
| From (quantity) | 1 units |
| Number of packages in outer carton | units |
| Number of packages on the pallet | 1440 units |
Makita original: P-70409
Diameter swivel: 50mm
Swivel hose adapter 27 mm. This is a hose adapter with one connection for the 27 mm hose. The other connection is 50 mm and fits into the vacuum cleaner.
Suitable for:
Makita 27/50mm
Makita 446L
Makita 446LX
Makita 447L
Makita 447M
Makita 447MX
Makita DK0025
Makita DK1169
Makita DK1174
| EAN | 0088381700962 |
|---|---|
| Original number | P-70409 |
| Intrastat | 85087000 |
| Country of Origin | NL |
| RRP | 18.99 |
| Net weight (kg) | 0.1 |
| Gross Weigth (kg) | 0.112 |
| Packaging length | 18cm |
| Packaging width | 7cm |
| Packaging height | 6,5cm |
| Number of packages per shipping box | 60 |
| Number of packages on the pallet | 1440 |
| Color |
Black
|
| Connection A |
27mm
|
| Connection B |
55mm
|
| Material |
Plastic
|