Product information
| EAN | 0088381457392 |
| Product number | MKT0046 |
| RRP | € 47.99 |
| Weight (kg) | 0.188 |
| From (quantity) | 1 units |
| Number of packages in outer carton | units |
| Number of packages on the pallet | 312 units |
Makita original: P-81795
Antistatic
Y coupling adapter to connect two hoses to one vacuum cleaner. This adapter has an intake 58 mm outside diameter that fits into the vacuum cleaner and 2 x 58 mm inside diameter for the hoses. Only working if all outputs are connected. Ideally suited for cut-off/table saw LF1000, in cut-off position with 36 mm hoses.
P-81795 is anti-static.
Suitable for:
Makita 446LX
| EAN | 0088381457392 |
|---|---|
| Original number | P-81795 |
| Intrastat | 85087000 |
| Country of Origin | NL |
| RRP | 47.99 |
| Net weight (kg) | 0.15 |
| Gross Weigth (kg) | 0.188 |
| Packaging length | 23,5cm |
| Packaging width | 15cm |
| Packaging height | 7,5cm |
| Number of packages per shipping box | 13 |
| Number of packages on the pallet | 312 |
| Antistatic |
Yes
|
| Color |
Black
|
| Connection A |
Makita
|
| Connection B |
Makita
|
| Material |
Plastic
|