Product information
| EAN | 5715492061525 |
| Product number | NF0158 |
| Weight (kg) | 0.405 |
| From (quantity) | 1 units |
| Number of packages in outer carton | units |
| Number of packages on the pallet | 240 units |
Nilfisk original: 107402338
Dust class L (allows 0.2% to pass through and use to vacuum construction and quartz dust).
Suitable for:
Makita P-70219
Makita VC2010L
Makita VC2512L
Makita VC3011L
Makita VC3511L
Nilfisk MULTI 20
Nilfisk MULTI 30
View filter classes
| EAN | 5715492061525 |
|---|---|
| Original number | 107402338 |
| Intrastat | 84213925 |
| Country of Origin | NL |
| RRP | 28.99 |
| Net weight (kg) | 0.306 |
| Gross Weigth (kg) | 0.405 |
| Packaging length | 19cm |
| Packaging width | 19cm |
| Packaging height | 19cm |
| Number of packages per shipping box | 12 |
| Number of packages on the pallet | 240 |
| Inside diameter of cylinder filter |
14,2
|
| Class |
Class L
|
| Washable |
Yes
|
| Width of product |
18.5cm
|