SQOON Detachable cord suitable for Taski / Wetrok hook left 15 meters
- Article No. S0465
- Show all Cords
Product information
| EAN | 8720088190487 |
| Product number | S0465 |
| Weight (kg) | 0.951 |
| From (quantity) | 1 units |
| Number of packages in outer carton | 20 units |
| Number of packages on the pallet | 840 units |
H05VV-F 2x1mm² (VDE - KEMA) - Right
Replacement for Taski original: 4133284
Suitable for:
Aero 8
Aero 15
Vento 8
Vento 15
SQOON has released an improved version of their cord for Taski or Wetrok vacuum cleaners, among others. This new cable is 15 meters long instead of the original length of 12.5 meters. This means that you can now get even further with your vacuum cleaner without having to change sockets.
Fitted with low plug making it suitable for different brands of vacuum cleaners!
One of the best features of this new cord is that it can still be easily coiled in the reel of the vacuum cleaner (O.a. in the Taski AERO series). This means the cord stays neat and organized, and you don't have to worry about it getting tangled when not in use.
The extension of the cord also makes it easier to vacuum large areas, such as large offices or hallways. This is especially useful for cleaners who want to clean large areas efficiently and quickly without interruptions.
All in all, the new 15-meter SQOON cord is a convenient improvement for anyone who uses a vacuum cleaner and needs more flexibility and reach while cleaning.
Suitable for:
i-vac vac 5
i-vac vac 5 Basic
i-vac vac 6
i-vac vac 6 Basic
Taski AERO 15
Taski AERO 15 PLUS
Taski AERO 8
Taski AERO 8 FLEXX
Taski AERO 8 PLUS
| EAN | 8720088190487 |
|---|---|
| Replaces Original | 4133284 / 022.150E |
| Intrastat | 85087000 |
| Country of Origin | CN |
| RRP | 34.99 |
| Net weight (kg) | 0.952 |
| Gross Weigth (kg) | 0.951 |
| Packaging length | 18,3cm |
| Packaging width | 16cm |
| Packaging height | 6,8cm |
| Number of packages per shipping box | 20 |
| Number of packages in outer carton | 20 |
| Number of packages on the pallet | 840 |
| Cable length |
15 meters
|
| Material |
PVC
|
| Wire thickness |
2x1mm²
|