Product information
| EAN | 8720088197165 |
| Product number | S0902B |
| RRP | € 9.99 |
| Weight (kg) | 0.13 |
| From (quantity) | 1 units |
| Number of packages in outer carton | 72 units |
| Number of packages on the pallet | 1440 units |
Replacement for original: 970422-01, 97042201
125 x 100 x 75
Notice!
This filter is only suitable for the Dyson V11 Outsize (larger models)
Suitable for:
Dyson Outsize
Dyson SV16
Dyson V11 Outsize
View filter classes
| EAN | 8720088197165 |
|---|---|
| Replaces Original | 970422-01 |
| Intrastat | 84213925 |
| Country of Origin | CN |
| RRP | 9.99 |
| Net weight (kg) | 0.125 |
| Gross Weigth (kg) | 0.13 |
| Packaging length | 10cm |
| Packaging width | 10cm |
| Packaging height | 12,5cm |
| Number of packages per shipping box | 72 |
| Number of packages in outer carton | 72 |
| Number of packages on the pallet | 1440 |
| Class |
H13
|
| Type of filter |
Slat filter
|
| Washable |
Yes
|
| Number in package |
1
|