SQOON Filter suitable for Festool HF-CT Mini / Midi flat filter
- Article No. S0779
- Show all Cartridge filters
Product information
| EAN | 8719214579494 |
| Product number | S0779 |
| Weight (kg) | 0.17 |
| From (quantity) | 1 units |
| Number of packages in outer carton | 36 units |
| Number of packages on the pallet | 720 units |
Replacement for original: 456790 Filters dust that is not trapped by the filter bag, so that clean air is returned to the room.
Suitable for Mini / Midi models from before 2019
Suitable for:
Festool CT Midi (< 2018)
Festool CT Mini (< 2018)
View filter classes
| EAN | 8719214579494 |
|---|---|
| Replaces Original | 456790 |
| Intrastat | 84213925 |
| Country of Origin | CN |
| RRP | 14.99 |
| Net weight (kg) | 0.122 |
| Gross Weigth (kg) | 0.17 |
| Packaging length | 25,3cm |
| Packaging width | 15,3cm |
| Packaging height | 4,5cm |
| Number of packages per shipping box | 36 |
| Number of packages in outer carton | 36 |
| Number of packages on the pallet | 720 |
| Class |
F6
|
| Type of filter |
Slat filter
,
Vlakfilter
|
| Washable |
No
|
| Number in package |
1
|