Product information
| EAN | 8719214575700 |
| Product number | S0223 |
| Weight (kg) | 0.131 |
| From (quantity) | 1 units |
| Number of packages in outer carton | 45 units |
| Number of packages on the pallet | 1080 units |
Replacement for original: 6.414-971.0 - 64149710
Suitable for WD 7 series, among others: WD 7.000, WD 7.200, WD 7.300, WD 7.500, WD 7.700 P, WD 7.800 eco!ogic L190mm x W95mm x H45mm No nano coating
Suitable for:
Kärcher WD 7.000 *CH
Kärcher WD 7.000 *EU-II
Kärcher WD 7.200 *CH
Kärcher WD 7.200 *EU-II
Kärcher WD 7.300 *CH
Kärcher WD 7.300 *EU-II
Kärcher WD 7.300 *JP
Kärcher WD 7.500 *CH
Kärcher WD 7.500 *EU-II
Kärcher WD 7.700 P *CH
Kärcher WD 7.700 P *EU II
Kärcher WD 7.700 P *EU III
Kärcher WD 7.700 P *FR
Kärcher WD 7.800 Ecologic *EU-II
Kärcher WD7000
View filter classes
| EAN | 8719214575700 |
|---|---|
| Replaces Original | 6.414-971.0 |
| Intrastat | 84213925 |
| Country of Origin | CN |
| RRP | 11.99 |
| Net weight (kg) | 0.083 |
| Gross Weigth (kg) | 0.131 |
| Packaging length | 21cm |
| Packaging width | 11cm |
| Packaging height | 5,2cm |
| Number of packages per shipping box | 45 |
| Number of packages in outer carton | 45 |
| Number of packages on the pallet | 1080 |
| Class |
F6
|
| Type of filter |
Slat filter
,
Vlakfilter
|
| Washable |
No
|
| Number in package |
1
|