Product information
| EAN | 8719214577346 |
| Product number | S0165 |
| Weight (kg) | 0.564 |
| From (quantity) | 1 units |
| Number of packages in outer carton | 10 units |
| Number of packages on the pallet | 320 units |
Replacement for original: 416069 1 piece per package. Always replace in pairs! 4300 cm² filter surface area. Suitable for damp materials and liquids. For all ISP and ISC models.
Suitable for:
Bosch Bosch GAS 25 L SFC Professional
Eibenstock DSS 25A
Hikoki RNT 1225 M
Hitachi RNT 1225 M
Metabo ASE 1400
Milwaukee ASE 1400
Rokamat Tapir M35
Spit AC 1625
Starmix ISC L-1425
View filter classes
| EAN | 8719214577346 |
|---|---|
| Replaces Original | 416069 |
| Intrastat | 84213925 |
| Country of Origin | CN |
| RRP | 24.5 |
| Net weight (kg) | 0.495 |
| Gross Weigth (kg) | 0.564 |
| Packaging length | 26,5cm |
| Packaging width | 20,5cm |
| Packaging height | 7,5cm |
| Number of packages per shipping box | 10 |
| Number of packages in outer carton | 10 |
| Number of packages on the pallet | 320 |
| Class |
F8
|
| Type of filter |
Slat filter
,
PTFE
|
| Washable |
Yes
|